Skip to content

Spojením predností nekonečného skleného vlákna, sklenej rohože a živice predstavujeme nový funkčný materiál. Ide o inovatívny kompozit, ktorý prekonáva tradičné materiály vo všetkých kľúčových parametroch požadovaných v prípade výplní stavebných otvorov. Tam, kde sa končia prednosti dreva, hliníku alebo PVC, INFIBEC iba začína. Hravo spĺňa najprísnejšie požiadavky na energetickú hospodárnosť.

Jednoduchosť, dokonalosť a elegancia kompozitných systémov

Nová generácia kompozitných profilov je výsledkom niekoľkoročného vývoja a skúseností. Základom úspechu je overená kanadská technológia, ktorou sa úspešne vyrába aj na Slovensku. S nami získate slovenskú kvalitu postavenú na svetových základoch. Vďaka lokálnej výrobe a energetickej nenáročnosti je tento systém nielen inovatívny a účinný, ale aj ekologický.

Ekológia

Výrobky sú ekologicky čistejšie, pretože až 72 % ich hmotnosti tvorí sklené vlákno ktoré je spracovaným kremíkom, voľne sa vyskytujúcim v prírode. Naše produkty nezaťažujú prírodu prebytočným plastovým odpadom.

Investícia

Nezanedbateľnou prednosťou je dlhá trvácnosť a odolnosť sklených vlákien, vďaka ktorým netreba meniť okenné rámy tak často ako v prípade PVC. Takto ušetria kupujúci, ktorí nemusia investovať do ďalšej výmeny svojich okien a s tým v neposledonom rade aj príroda na svojich zdrojoch.

Životnosť

Kompozitné profily nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu a svoj vzhľad si zachovajú aj po mnohých rokoch. Vydržia dlhšie, pretože sú vyrobené z jedného robustného celku. Torznú tuhosť nekonečných vlákien zabezpečujeme pridaním sklenej rohože

Opraviteľnosť

V prípade poškodenia povrchu rámu je možné ho bez námahy opraviť a dostať do pôvodného stavu, bez nutnosti kompletnej výmeny celého rámu.

Pevnosť v ťahu

(MPa)

Kompozit 290
Oceľ 250
Hliník 150
PVC 40
Drevo 60

Koeficient tepelnej vodivosti

(W/m.K)

Kompozit 0,26
Oceľ 80
Hliník 237
PVC 0,17
Drevo 0,35

Koeficient tepelnej rozťažnosti

(x105/K)

Kompozit 0,6
Oceľ 1,2
Hliník 2,5
PVC 4,5
Drevo 0,5

* Sklo má hodnotu 0,8 x105/K

Okenné a dverné systémy z kompozitu

Nová generácia profilov so špičkovou akustickou a tepelnou izoláciou, prémiovým dizajnom a dlhotrvajúcou odolnosťou

Farebné prevedenie a povrchová úprava

Dvere alebo okná z kompozitu je možné vyrobiť vo farebnej úprave (RAL), alebo sa môžete rozhodnúť pre imitáciu dreva pomocou laminácie.

Farebné odtiene

Laminovanie

Back To Top